Kilka podstawowych informacji o C++

C++ to popularny język programowania o ogólnym zastosowaniu. Powstał w roku 1983 jako następca popularnego języka C, rozwijając jego możliwości przede wszystkim w aspekcie programowania obiektowego. Przeczytaj więcej podstawowych informacji o C++.

C++ swoją popularność zawdzięcza w głównej mierze swojej wydajności oraz łatwości nauki. Idealnie nadaje się na pisanie zarówno prostych programików jak i bardziej skomplikowanych aplikacji.  Mnogość kursów, książek, przykładów oraz gotowych kursów jakie znaleźć można w internecie wpływają na łatwiejsze poznawanie języka a zarazem na jego popularność.

Programy w C++ kompiluje się za pomocą specjalnych programów, zwanych kompilatorami. Są one darmowe i dostępne na różne systemy operacyjne. Przykładem może być DevC++ na Windowsa oraz gcc na linuksa.

Język ten spotkać można już na lekcjach informatyki w szkołach ponadgimnazjalnych oraz na technicznych uczelniach.

Brak podobnych wpisów.

Tags: , ,

This entry was posted on poniedziałek, Czerwiec 27th, 2011 at 10:55 and is filed under C++ . You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply